Ruszają prace Zarządu Cmentarza

W czwartek wieczorem odbyło się kolejne spotkanie członków Zarządu Cmentarza, podczas którego zapoznano się z wzorami dokumentów, które obowiązywac będą od 9 października. W skład Zarządu Cmentarza naszej Parafii weszli: Małgorzata Malesza, Piotr Ptasiński, Jan Karbowy i Marek Szewczyk - grabarz. Członkowie będą pełnić duzyry w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30.

Na stronie internetowej Sanktuarium od kilku tygodniu znajduje się wyszukiwarka grobów naszego cmentarza parafialnego, z którą bardzo serdecznie proszę się zapoznać. Odnajdziemy tam zdjęcia grobów, podstawowe dane oraz można zapalić wirtualny znicz. W czwartek wieczorem odbyło się spotkanie Zarządu Cmentarza, podczas którego przyjęto wzory dokumentów, obowiązujące od dnia dzisiejszego. Ich wzory zostały także umieszczone na stronie internetowej naszego Sanktuarium, które możemy z niej ściągnąć.

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem Cmentarza od dziś do 1 listopada 2017 r. (przyszłego roku) w imieniu Zarządu Cmentarza bardzo proszę o zgłoszenie się opiekunów poszczególnych grobów znajdujących się na naszym cmentarzu.

W celu usprawnienia pracy, w tym tygodniu bardzo prosimy samemu czy przy pomocy starszych wnuków wejść na stronę Sanktuarium, w wyszukiwarce odnaleźć grób, spisać numer grobu: numer kolejny, kwaterę, rząd, numer grobu oraz wypełnić Oświadczenie Dysponenta – Opiekuna Grobu. Wypełnione oświadczenia będzie można składać w Rosarium na Organistówce od przyszłej niedzieli, po każdej mszy św.

Gdyby w danych o grobie znalazły się jakieś pomyłki, składając oświadczenie, prosimy je zgłosić.

Przypomnę, że czas na składanie oświadczeń dysponenta – opiekuna grobu jest od dziś do 1 listopada przyszłego roku, dlatego też bardzo proszę spokojnie i sukcesywnie przynosić oświadczenia Zarządowi. Członkowie Zarządu pomogą także wypełnić oświadczenie na miejscu. Przyjście z wypełnionym oświadczeniem może przyspieszyć jego zapisanie.

Oświadczenia dysponenta – opiekuna grobu będą przyjmowane od przyszłej niedzieli po mszy św. o godz. 9.00 i 11.30.

Przypominam także, że członkom Zarządu należy zgłaszać wszelkie prace remontowo – budowalne podejmowane na cmentarzu. Pozwolenia na prace remontowo – budowlane wydawane będą także w niedzielę po mszy św.